اطلاعات تماس
Yazdirad@gmail.com
تلفن دفتر: 03195011815
تماس مستقيم: 09132865644
اصفهان، ايران
آتليه هنر و معماري نور

Google Plus
Telegram

يکي از زمينه هايي که در حيطه گرافيک رايانه اي چشم انداز ويژه اي خواهد داشت، مبحث CAD/CAM مي باشد که لازم است در کشور ما با قدرت به آن پرداخته شود. اصطلاح CAD مخفف واژه هاي Computer Aided Design يا"طراحي به کمک رايانه" مي باشد که نرم افزارهاي مختلف گرافيک کامپيوتري مانند اتوکد، رويت و تري دي مکس از ابزارهاي معروف آن مي باشند. همچنين واژه CAM مخفف عبارت Computer Aided Manufacturing به معناي "توليد به کمک رايانه" است که روز به روز در زمينه هاي مختلف هنر، صنعت و اقتصاد در حال گسترش مي باشد، مبحثي که صاحب نظران از تکنولوژي هاي مرتبط با آن به عنوان "انقلاب صنعتي سوم" ياد مي کنند.
مهمترين ابزاري که مي توان توسط آن طرح هاي دوبعدي و سه بعدي طراحي شده در کامپيوتر را تبديل به واقعيت کرد، دستگاه هاي "سي ان سي" هستند. CNC مخفف عبارت Computer Numerical Control يا کنترل عددي کامپيوتري مي باشد. اين دستگاه ها عمدتا داراي دو محور X,Y يا سه محور X,Y,X مي باشند که مي توانند توسط تعدادي موتور الکتريکي، تجهيزاتي مثل پرتو ليزر، فرز و ... را در اين محورها حرکت داده و عمل برش يا تراش متريال هاي مختلف نظير سنگ، چوب و فلز را انجام دهند.نخستين تلاش ها براي ساخت سي ان سي، در اواسط قرن بيستم به منظور استفاده از آن در پروژه هاي نظامي ايالات متحده انجام شد و امروزه تبديل به بخش جدايي ناپذير ساخت و توليد در جهان گرديده است، به گونه اي که ردپاي آن در بخش اعظم زندگي روزمره، از توليد لباس و مبل و دکوراسيون منزل گرفته تا توليد خودرو و تسليحات نظامي ديده مي شود.
با توجه به قيمت هاي بالای دستگاه هاي سي ان سي و عدم توانايي بسياري از اقشار جامعه در خريد اين دستگاه ها، گروه صنعتی نور به منظور کمک به توسعه پيشرفت اقتصادي و صنعتي کشور و  افزايش اشتغال زايي، با شعار "هر ايراني، يک توليد کننده!" اقدام به مطالعه و تحقيق پيرامون طراحي و توليد دستگاه هاي سي ان سي کارآمد، بادوام و مهمتر از همه دارا بودن قيمت ارزان نموده است تا هر طراح بتواند در منزل، کارگاه يا محل کار خود يکي از اين دستگاه ها را تهيه و اقدام به ايجاد اشتغال هاي کوچک با سرمايه اندک نمايد. از جمله مشاغلي که ميتوان به وسيله اين دستگاه ها ايجاد نمود مي توان به اين موارد اشاره کرد:
صنايع چوب و دکوراسيون داخلي، توليد مبلمان و ابزارهاي تزئيني پيش ساخته، ساخت ماکت هاي صنعتي و معماري، تابلوسازي و برش پلکسي، چوب، ام دي اف و ورق کامپوزيت، توليد دستگاه هاي صنعتي، توليد فيبرهاي مدارچاپي الکترونيکي (PCB) ،توليد دستگاه هاي پزشکي و اندام هاي مصنوعي و مولاژ، توليد لوازم خانگی، لوستر و چراغ های تزئینی، ساخت خودرو و هواپيماهاي مدل راديوکنترل، توليد زيورآلات و حکاکي بر روي سنگ هاي تزئيني همچون عقيق، توليد ظروف و لوازم آشپزخانه،  Digital Fabrication و طراحي المان هاي معماري، ساخت تنديس و هداياي تبليغاتي، ساخت قالب هاي فايبرگلاس، رزين و سيليکوني و هزاران کاربرد ديگر.
دستگاه هاي توليدي شرکت همراه با يک سال گارانتي و آموزش راه اندازي و اپراتوري ارائه مي شوند و پيش زمينه استفاده از آنها همچنان که گفته شد، تسلط به نرم افزارهاي ترسيم دو بعدي و سه بعدي مانند اتوکد و کورل مي باشد. فروش دستگاه ها صرفا به صورت حضوري و نقدي بوده که متقاضيان مي توانند جهت مشاوره، سفارش، بازديد حضوري و مشاهده عملکرد دستگاه به صورت رايگان، با شماره تلفن 09132865644 (مهندس يزدي راد) تماس حاصل فرمايند.
Instagram
Linkedin

دستگاه هاي سي ان سي

سی ان سی رومیزی مدل توسکا
نمونه منبت سه بعدی چوب دستگاه سی ان سی مدل توسکا
نمونه ظرف چوبی تولید شده با دستگاه سی ان سی مدل توسکا
نمونه ظرف چوبی تولید شده با دستگاه سی ان سی مدل توسکا
نمونه ظرف چوبی تولید شده با دستگاه سی ان سی مدل توسکا
نمونه ظرف چوبی تولید شده با دستگاه سی ان سی مدل توسکا
نمونه ظرف چوبی تولید شده با دستگاه سی ان سی مدل توسکا