اطلاعات تماس
Yazdirad@gmail.com
تلفن دفتر: 03195011815
تماس مستقيم: 09132865644
اصفهان، ايران
آتليه هنر و معماري نور

Google Plus
Telegram

Instagram
Linkedin
سازه های سنتی

مجموعه آموزش شبیه سازی معماری سنتی ایرانی


      مجموعه جامع آموزش شبیه سازی سه بعدی معماری سنتی، برای نخستین بار از سوی آتلیه هنر و معماری نور و با هدف برطرف ساختن نیاز آموزشی معماران و علاقمندان به هنر معماری اسلامی- ایرانی در زمینه کاربرد نرم افزارهای ترسیم و طراحی سه بعدی ابنیه اسلامی ارائه می گردد. در این مجموعه سعی گردیده تا کلیه مراحل شبیه سازی سه بعدی مسجد شیخ لطف الله اصفهان - به عنوان نمونه موردی و یکی از شاخص ترین نمادهای معماری تاریخی ایران - مورد بررسی قرار گیرد.  سرفصل های این مجموعه شامل موارد ذیل است:

فصل اول: مقدمات طراحی سه بعدی ابنیه تاریخی با معماری اسلامی-ایرانی
در این فصل نحوه عکاسی و ویرایش تصاویر تهیه شده از بناهای تاریخی توسط نرم افزار Photoshop به منظور استفاده به عنوان تصاویر مرجع و تکسچرهای مورد نیاز مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین به دلیل نیاز به استفاده فراوان از مودیفایر Unwrap جهت تکسچرینگ حجم های ساخته شده اصول و روش های مختلف کار با این مودیفایر به کاربر آموزش داده می شود.

فصل دوم: آموزش شبیه سازی سه بعدی پوسته بیرونی گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان
در این فصل مراحل مختلف مدلسازی گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان با استفاده از نماهای موجود از این گنبد و همچنین نحوه تکسچرینگ، نورپردازی، رندرینگ و پست پروداکشن (ویرایش خروجی نهایی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ) آموزش داده می شود.

فصل سوم: آموزش شبیه سازی سه بعدی راهروی ورودی مسجد شیخ لطف الله اصفهان
در این فصل نحوه مدلسازی قسمت های مختلف راهروی مسجد شیخ لطف الله با استفاده از پلان های موجود (مانند تاق ها، تویزه ها، گوشه سازی و پنجره های مشبک) مورد بررسی قرار می گیرد. آموزش نورپردازی این فضای داخلی و تنظیمات رندر V-Ray و فرآیند Post Process از دیگر مباحث مطرح شده در این فصل می باشد.

فصل چهارم: اصول شبیه سازی سه بعدی مقرنس
در این فصل، آموزش نحوه مدلسازی و تکسچرینگ مقرنس محراب مسجد شیخ لطف الله (به عنوان نمونه ساده ای از یک مقرنس) ارائه می گردد.

فصل پنجم: آموزش شبیه سازی پوسته بیرونی مسجد شیخ لطف الله
در این فصل نحوه شبیه سازی مقرنس، پوسته و سکوهای بیرونی مسجد شیخ لطف الله به همراه تکسچرینگ و نورپردازی فضای بیرونی بررسی می گردد.

فصل ششم: آموزش شبیه سازی پوسته داخلی گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان
این فصل به آموزش نحوه مدلسازی، تکسچرینگ و رندر فضای داخلی گنبد خانه مسجد می پردازد.

پیش نیاز استفاده از این مجموعه آشنایی اولیه با نرم افزارهای 3ds Max, V-Ray و Photoshop می باشد .

علاقمندان جهت سفارش اين مجموعه ميتوانند از اين لينک خريد اينترنتي استفاده نمايند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانيد در ساعات اداری با شماره پشتیبانی ۹۵۰۱۱۸۱۵-۰۳۱ تماس حاصل فرمایيد.
مدت زمان فیلم های این مجموعه بیش از 12 ساعت با ابعاد 720*1280 بوده که دموی ویدئویی، کاتالوگ محصول و تصاویر رندرهای خروجی مراحل آموزشی مختلف در پایان قابل مشاهده می باشد.
دریافت کاتالوگ مجموعه معماری سنتی